Programátor backendových služeb

Programátor a architekt backendových služeb pro mapové aplikace

Společnost CEDA je na trhu 18 let. Spravuje vlastní sadu digitálních map České a Slovenské republiky a nad nimi provozuje vlastní mapové služby. Působí jako Google Cloud Partner v oblasti implementace služeb Google Maps Platform. Dodává data Hasičům, Policii, řadě výrobců navigací i největším českým i světovým firmám. Poskytuje konzultační služby v oblasti IS zaměřených na dopravu. Spolupracuje na inovativních projektech v oblasti vědy a výzkumu – např. tvorbě navigace pro slepce a vozíčkáře. Participuje také na tvorbě celoevropské bezešvé navigační databáze vytvářené nadnárodní společností TomTom.

Náplň práce:

Do nově vznikajícího vývojářského týmu hledáme parťáka, jehož náplní práce bude návrh a vývoj backendových SW nástrojů  pro inovativní mapové, telematické, dopravní, navigační, IoT aplikace; tvorba řady proof of concept řešení v rámci VaV projektů společnosti zahrnující práci s mapovými a cloudovými službami nad daty společnosti; vývoj webových mapových služeb pro dopravní plánovače, vývoj nástrojů pro indoor lokalizaci osob, automatizaci sběru dat, apod. Podíl na komplexních řešeních zahrnujících vizualizaci dat a tras pomocí aplikací s prvky Augmented a Virtuální reality. Více o některých aktuálních projektech na www.ceda.cz/Projekty-VaV. Věnujeme se také podpoře mobility hendikepovaných www.route4all.eu.

Další z oblastí náplně práce bude role Google Maps Engineera pro podporu návrhu zákaznických projektů, samostatný návrh a vývoj řešení s Google Maps API, Google Cloud Platform.

Hlavní činnosti:

  • návrh architektury SW (backendu)
  • vývoj softwarových nástrojů

Požadujeme:

  • zkušenost s návrhem backendových služeb a API v prostředí Linuxu
  • znalost programovacích jazyků Python a JavaScript, příp. dalších (Java, Spring apod.)
  • výhodou zkušenost s cloud platformami Google (GCP), Amazon (AWS) apod.
  • výhodou znalost multiagentních systémů a agentních technologií
  • výhodou zkušenost s implementací Google Maps API
  • znalost práce s relačními databázemi (SQLite, SpatiaLite, příp. MSSQL, Oracle), Cloudovými DB vč. NoSQL (BigTables apod.)
  • výhodou orientace v oblasti GIS a znalost nástrojů GeoWebCache, GeoServer apod.
  • výhodou pokročilé znalosti algoritmizace, zkušenost s routovacími algoritmy
  • znalost AJ
  • zkušenost v oboru minimálně 2 roky

Nabízíme:

  • plat dle dosažené praxe a znalosti problematiky
  • provize dle odvedené práce na projektech
  • 5 týdnů dovolené, příspěvek na stravování
  • notebook a mobilní telefon
  • školení společnosti Google pro certifikované Google Maps Engineery
  • možnost dalšího osobního a profesního rozvoje (školení, semináře, kurzy)
  • možnost výrazně ovlivnit zaměření a podobu řešených projektů
  • mladý dynamický tým
  • podíl na projektech s velkým dopadem na obyvatele měst

Místo výkonu práce:

  • CEDA Maps a.s.; Praha (Kačerov)/ Brno

Životopisy zasílejte na projekty@ceda.cz