Google Mapy

Jsme Google Cloud Partner v oblasti mapových služeb Google.
 

POZOR ZMĚNA: Společnost Google k 16.7. 2018 zásadně mění podmínky poskytování produktů Google Maps API. Změny se dotknou všech uživatelů s licencemi Premium Plan i Standard Plan a aplikací pro sledování vozidel, osob a dalších objektů (Asset Tracking).

Google Maps API se mění na Google Maps Platform a přinesou přehlednější strukturu mapových API a flexibilní, transparentní a kontrolovatelné platby za využité služby. Mapová API zůstávají zachována, zjednodušuje se pouze jejich názvosloví a jsou nově sdruženy do 3 hlavních bloků – Maps, Routes, Places. Některá API budou poskytována zcela zdarma. Pro zákazníky s velkou spotřebou služeb jsou připraveny zajímavé slevové programy. Technická podpora je nově dostupná pro všechny. 

Využívání služeb se začne měnit od 11.6.2018, kdy společnost Google nabídne zákazníkům novou strukturu produktů, od 16.7.2018 pak vstoupí v platnost nové Podmínky poskytování služeb (ToS) a nový platební model (Post Pay Model). Od 11.6. 2018 bude využívání služeb podmíněno vztahem s Google Cloud Partnerem nebo zpřístupněním plateb kreditní kartou a validním API klíčem pro všechny existující projekty. Pro všechny uživatele – ať už s původní licencí Standard Plan nebo Premium Plan – to bude znamenat měsíční platby pouze za zkonzumované služby. Nebude již potřeba řešit licenci (OEM, veřejnou, interní, nekomerční) ani odhadovat roční spotřebu kreditů a předplácet si službu na rok dopředu. Kompenzací k dříve bezplatné verzi Standard Plan bude bonusový kredit 200 dolarů měsíčně pro všechny, který uživatelům s nízkou konzumací služeb zajistí zachování nulových nákladů. Nový platební model bude možné aplikovat i na licenci Asset Tracking.

Projekty bez validního API klíče nebo Client ID již nebudou dále podporovány. Maps JavaScript API a Street View API budou vracet mapu s nízkým rozlišením a vodoznakem “for development purposes only.” Volání Maps Static API (včetně Static Street View), Directions API, Distance Matrix API, Geocoding API, Geolocation API, Places API, Roads API a Time Zone API bude při volání bez platného API klíče hlásit chybu.

Co musím udělat pro další využívání mapových služeb Google jako uživatel licence:

... Standard Plan
Pro další využívání mapových služeb Google potřebují od 11.6.2018 všechny uživatelské projekty platný API klíč. Bez něj ztratí podkladové mapa své funkce (zešedne a bude označena jako vývojářská verze). Od 16.7.2018 bude potřeba zpřístupnit Google kreditní kartu. Bez ní dojde po vyčerpání kreditu 200 dolarů měsíčně k zastavení služby. Pokud nečerpáte velký objem služeb, zadejte společnosti Google údaje o vaší kreditní kartě. V případě vyšší konzumace služeb nebo potřeby technické podpory nás kontaktujte a staňte se naším zákazníkem.

... Premium Plan – Interní a veřejné aplikace
Aktuálně platná smlouva, uzavřená s se společností Google nebo regionálním Google Cloud Partnerem bude moci být prodloužena za stávajících podmínek pouze před 15.7.2018. Může být nahrazena na období několika měsíců tzv. Bridge SKU – licencí, která za výhodných podmínek umožní uživateli vyřízení všech formálních kroků při přechodu na nový platební model. Poté bude nutné přejít na nový model plateb a využívání služeb.

... Premium Plan
Asset Tracking
Uživatelé licence Asset Tracking budou moci od 16.7.2018 přejít také na nový platební model. Zákazníkům s velkou konzumací služeb doporučujeme nás pro další informace kontaktovat. 


Nevíte si rady? V případě potřeby se na nás neváhejte obrátit. Poskytneme vám veškeré poradenství potřebné k tomu, aby vaše projekty mohly bez přerušení pokračovat. Získejte přístup k nadstandardní podpoře a vyšším objemovým slevám. Volejte na +420 727 946 679, pište na google@ceda.cz nebo nás kontaktujte pomocí formuláře zde. S novou podobou Google Maps Platform se můžete seznámit zde:https://cloud.google.com/maps-platform/.
 

 
 

 

Google mapy do vaší aplikace

 

Máte zájem použít mapy Google ve vaší aplikaci? Správná volba! Google mapy jsou nejpoužívanější mapovou službou na světě s více než miliardou uživatelů každý měsíc, s oblíbenými funkcemi jako je Street View, celosvětovým pokrytím a spoustou užitečných nástrojů a funkcí.

Google Maps API Premium Plan (dříve Google Maps API for Work) využijete ve vašich vlastních aplikacích, webových stránkách, mobilních zařízeních při geomarketingu, hledání tras i polohy.

 

Pokud nenaleznete odpověď na vaše otázky, neváhejte se na nás obrátit pomocí kontaktního formuláře níže

 

 
 
 

  

Řešení na míru

 

Společnost CEDA je autorizovaný Google Cloud Partner (dříve Google for Work Partner) v oblasti Google Cloud (dříve Google Map for Work) a nabízí tak prodej licencí Google Maps API Premium Plan.

Poradíme vám s výběrem licence, kalkulací ceny, vše zasmluvníme a zprovozníme zákaznický účet společnosti Google.

Zajistíme plnohodnotnou licenci ke Google Maps API Premium Plan (dříve Google Maps API for Work), včetně všech jejích nadstaveb, které potřebujete. 

 


 

Chcete se dozvědět více?

  

    Jaké další webové služby, API a SDK získám k Google Maps Java Script API? 

  Jaký typ licence Google Maps API mám zvolit?

   Jaká bude cena mé licence?

   Co jsou to kredity a kolik jich potřebuji?

 


Nenašli jste odpovědi na vaše otázky nebo máte zájem o další informace?
Neváhejte nás kontaktovat na emailové adrese google@ceda.cz, telefonním čísle + 420 727 946 679 nebo nám napište prostřednictvím formuláře. Naši specialisté se vám rádi budou věnovat.

 

 

Zeptejte se. Ozveme se vám.

 


Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací