Ceny Google Maps API

Cena licencí Google Maps API se odvíjí od účelu, ke kterému hodláte mapy a funkce využívat a od počtu vašich uživatelů. Základní rozhodovací mechanismus mezi dvěma hlavními typy licencí je popsán zde.

 

Google Maps API Standard Plan

 

Google Maps API Standard Plan je možné používat zdarma, pokud je vaše aplikace pro veřejně přístupné weby (tzn., že není pro interní ani komerční využití, OEM, pouze pro vybrané uživatele a nemá funkci sledování objektů) a zároveň vystačí se stanovenými limity zobrazení map a využívání služeb. Tato licence však nemá žádnou technickou podporu, žádnou garanci kvality (SLA) a mohou se v ní objevovat reklamy, nebudete mít písemnou smlouvu a za službu budete platit pouze pomocí platební karty. Na pomoc jsou k dispozici pouze diskusní fóra a web pro vývojáře.

Limity užívání jsou:

    Co je to 1 mapload?
1 mapload je, když:
...webová stránka nebo aplikace zobrazí mapu za použití Google Maps JavaScript API, přičemž jakékoli interakce s ní již negenerují další map loads.
...webová stránka nebo aplikace zobrazí Google Street View Image API nebo Google Static Maps API za použití Google Maps JavaScript API nebo pokud Street View nahradí mapu (a naopak) za použití stejného div elementu
...aplikace zavolá obrázek z Google Static Maps API nebo z Google Street View Image API

 

Google Maps Premium Plan

 

Výsledná cena za používání licence Premium Plan je ovlivněna několika parametry: typem aplikace, způsobem jejího využití a nároky na využití nabízených služeb. Licence je poskytována na 12 měsíců nebo do doby vyčerpání Maps API kreditů. V případě Asset Tracking je možné ji navyšovat dle počtu sledovaných objektů i v průběhu těchto 12 měsíců.

Typ aplikace
•   Asset Tracking (sledování pohybu vozidel/objektů/lidí apod.). Cena se odvíjí od počtu sledovaných objektů.
•   Ostatní aplikace (veřejné webové stránky, interní aplikace, placené aplikace apod.). Cena se odvíjí od počtu plánované spotřeby Maps API kreditů.
•   Speciální případy (využití služeb Google map v jednoúčelových zařízeních, vozidlech apod.). Individuální kalkulace. Prosím, vždy nás kontaktujte.

Způsob využití aplikace
•   Interní využití (placené nebo interní aplikace, aplikace za loginem/firewallem apod.)
•   Veřejné využití (veřejné weby)
•   OEM – Google Maps jsou součástí produktu, který dále nabízíte jako vlastní produkt.
Pozn.: Pro Asset Tracking je licence pouze OEM, která umožňuje všechna uvedená využití.

Nároky na využití služeb poskytovaných aplikací

•   Asset Tracking v základní licenci umožňuje neomezenou konzumaci služeb. Pouze v případě překročení stanoveného vteřinového limitu dotazů na jednotlivé služby jsou nadlimitní dotazy odmítnuty a je nutno počkat a dotazy zopakovat. Za poplatek je možno tyto limity u jednotlivých služeb navýšit. Stejně tak lze za poplatek zpřístupnit jinak neobsažené Google Places API.

•   Ostatní aplikace jsou zpoplatněny za spotřebu Maps API kreditů. Každé zobrazení mapy, Street View a volání jednotlivých služeb stojí určitý počet kreditů s tím, že prvních 100 000 volání všech služeb (dohromady, mimo Places API) denně je zdarma. Nad rámec těchto přístupů se volání zpoplatňuje prostřednictvím Maps API kreditů. Pro určení ceny je nutné odhadnout počet kreditů na 1 rok. K tomu můžete použít například kalkulačku na https://credits-calculator.appspot.com/. (Pokud Maps API kredity nespotřebujete do 1 roku, propadnou. Pokud je spotřebujete dříve, musíte si službu znovu zakoupit. Maps API kredity se neprodávají jednotlivě ale v balíčcích. Vteřinové limity pro volání služeb jsou nastavené, ale lze je navýšit - obvykle zdarma.)

 

   Kolik Maps API kreditů budu potřebovat pro svou aplikaci?  


 

Nenašli jste odpovědi na vaše otázky nebo máte zájem o další informace?
Neváhejte nás kontaktovat na emailové adrese google@ceda.cz, telefonním čísle + 420 727 946 679 nebo nám napište prostřednictvím formuláře. Naši specialisté se vám rádi budou věnovat.

 

Zeptejte se. Ozveme se vám.


Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?