Ani v oblasti Smart Cities se neztratíme

Praha, 21. června 2016 - Již delší dobu se naše společnost zabývá tematikou chytrých měst. Naše snahy vyústily v realizaci projektu, který je v rámci České republiky unikátní.

Cílem projektu je vývoj, instalace, testování a provoz senzorických sítí a následná datová integrace do unikátního celku s možností poskytování užitných informací koncovým uživatelům. Hlavním záměrem je snížení negativních vlivů dopravy na životní prostředí a zdraví obyvatel v městských oblastech.

Ve spolupráci s dalšími společnostmi (Eltodo a Centrum dopravního výzkumu) se proto snažíme vyvíjet SW moduly a datovou základnu v rámci jednotné SW platformy sdružující výstupy ze všech detektorů a sensorů instalovaných na vybraných pilotních místech, které umožní jednotlivé výstupy porovnávat, párovat, lokalizovat, vyhodnocovat a následně sdílet s dalšími informačními a řídicími systémy a umožnit data v reálném čase zpracovávat do podoby užitných informací vhodných pro koncové uživatele dopravní cesty např. i za pomocí webových mapových služeb. Tím je mj. myšleno možné využití takových dat pro systémy inteligentního parkování a realizace navigace na volná parkovací místa nejen v rámci stávajících parkovišť, ale i na uličním prostoru.Díky propojení s chytrými telefony, navigacemi, informačními a řídicími systémy (např. proměnné dopravní značení, světelné signalizační zařízení, zařízení pro provozní informace apod.) bude daleko lépe možné informovat cestující a řidiče, a tím pádem mnohem efektivněji řídit dopravní proudy, a významně tak snižovat negativní vlivy dopravy na životní prostředí, resp. zvýšit komfort cestování.

Vývoj je realizován v rámci projektu „Možnosti ovlivnění negativních dopadů dopravy na životní prostředí ve městech pomocí inovativních senzorových sítí s výstupem do dopravních informačních a řídicích systémů“ (TA04031418) financovaný z programu ALFA Technologické agentury ČR.

Více se dočtete v článcích časopisů SmartCities či Vesmír:
http://vesmir.cz/2016/03/04/smartnet-chytra-sit-regulaci-dopravy/
http://www.scmagazine.cz/casopis/03-15/smartnet?locale=cs

S případnými dotazy nás neváhejte kontaktovat:
Mgr. Jan Kufner | kufner@ceda.cz
 


Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací