Co najdete v nových datech CEDA

Praha, 15. ledna 2017 – Rádi bychom Vás informovali, že od prosince minulého roku je k dispozici nová verze dat společnosti CEDA z území Česka a jeho příhraničí.

Geodatabáze StreetNet včetně nadstaveb a databáze Zájmových bodů prošly v posledním půlroce rozsáhlou aktualizací a na jejich základě byla vyrobena nová verze rastrových produktů. Data jsou zaměřena na síť pozemních komunikací, ale i celou řadu dalších geografických prvků, kde evidují stávající stav a také stav prvků s plánovaným uvedením do provozu.

Tým specialistů svou odbornou prací v terénu i v kanceláři zajistil potřebné podklady a zapracoval do geodatabází desítky tisíc změn. Jako tradičně byla hlavní pozornost věnována datům popisujícím síť pozemních komunikací a navazujícím prvkům s vazbou na tuto síť. Aktuálně tak disponujeme více než 336 tisíci km sítě rozdělenými do 2,5 milionů prvků, 274 exity či 5 200 body kilometráže na vybraných komunikacích. StreetNet obsahuje řadu nových staveb na dálnicích a silnicích první třídy. Sledujeme také např. stavby železničních koridorů a neustále zpřesňujeme další doplňkové datové vrstvy, které jsou součástí geodatabáze.

Databáze zájmových bodů s necelými 190 tisíci bodů na území Česka byla systematicky aktualizována, se zvláštním zaměřením na kategorie jako banky, bankomaty, pošty a kina.

Značnou pozornost při aktualizaci jsme také věnovali příhraničním datům StreetNet CROSSBORDER a POI příhraničí, kde můžeme momentálně nabídnout více než 150 tisíc km sítě pozemních komunikací v obalové zóně 20 km či 7 000 zájmových bodů do 5 km od hranice. Přesnost a kvalita dat z této oblasti je srovnatelná s českými daty a díky stejnému datovému modelu s ní mohou uživatelé našich dat velmi snadno pracovat.

Pro území Česka i pro příhraniční oblasti jsme z vektorových dat připravili novou verzi komplexní 13timěřítkové mapy – Mapových dlaždic. Klasické rastrové mapy však máme stále k dispozici i v obvyklých měřítkách.


 

Veškerá data – ať už vektorová jako StreetNet, zájmové body, většina nadstaveb StreetNetu, či digitální rastrové Mapové dlaždice – jsou k dispozici také v mapové službě CWS (CEDA Web Services), kterou naše společnost provozuje pro skupinu vybraných klientů.


Pro více informací o našich datech nás neváhejte kontaktovat na podpora@ceda.cz, +420 727 946 679. V případě zájmu o nákup či datový vzorek jsme Vám k dispozici na obchod@ceda.cz, +420 727 946 745.


Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací