Data CEDA pro GIS Integrovaného záchranného systému

Praha, 17. března 2015 – S hrdostí oznamujeme, že naše společnost vyhrála výběrové řízení a stala se dodavatelem mapových podkladů pro Národní informační systém Integrovaného záchranného systému ČR.

V lednu roku 2015 vypsala Česká pošta, odštěpný závod služby ICT, zjednodušené podlimitní řízení dle zákona č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách, jehož předmětem byl nákup licencí na užití mapových podkladů pro Národní informační systém Integrovaného záchranného systému - konkrétně pro sjednocující část projektu tzv. Střechu NIS IZS.


Zdroj: Ondřej Hlaváček, zpravodajstvi.olomouc.cz; www.mobilmania.cz

V řízení byly poptávány digitální mapové podklady České republiky s navazujícím přesahem 20 km do zahraničí. Součástí zadání na dodavatele byla vektorová data silniční a uliční sítě vhodná pro routovací a vyhledávací úlohy, turistická a cykloturistická data ve vysokém stupni detailu, určená pro provoz nově budované tísňové linky 112. Soutěžící společnosti musely podat nabídku včetně funkčního vzorku dat 2 krajů a příhraniční oblasti.

Nabídka a data společnosti Central European Data Agency, a.s. byla vyhodnocena jako nejkvalitnější a zároveň cenově nejvýhodnější. Dodávka dat do tohoto projektu bude probíhat 4x ročně po dobu 4 let. Jde o další prestižní zakázku v segmentu státní správy a samosprávy.

Jak poznamenal generální ředitel společnosti Central European Data Agency, a.s., Ing. Jiří Jindra: „Jsme rádi, že se naše data stanou nedílnou součástí dnes nejvýznamnějšího IT řešení v oblasti integrovaného záchranného systému České republiky. V situacích, kdy jde o záchranu lidského života, je potřeba využívat jen ty nejkvalitnější technické prostředky. Udržet takový standard našich dat je pro nás výzvou i každodenní prací.“


Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací