Mapy CEDA v novém mýtném systému ČR

Praha, 12.prosince 2019 - CzechToll úspěšně spustil nový mýtný systém s daty CEDA. Česká republika díky němu získá na mýtném příští rok o 2,5 miliardy korun více.

Nový mýtný systém používající geodata CEDA StreetNet včetně speiálně připravených mapových vrstev byl spuštěn k 1.12.2019. Od té doby funguje bez potíží a závad. Za prvních 7 dní provozu vybral již více než 237 milionů korun. Podle generálního ředitele společnosti CzechToll Mateje Okáliho bude provoz nového mýtného systému nejen skoro o miliardu korun ročně levnější, ale především mnohem flexibilnější a přinese tak státu významné úspory i v dalších letech.

Jsme hrdí na to, že naše mapové poklady mohou být součástí tohoto úspěšného řešení, jak v palubních jednotkách, tak v backoffice celého systému. Velmi si vážíme ocenění projektového manažera Andreje Vrábela ze společnosti Kedros, která se na vývoji systému podílela: „Chcel by som sa Vám týmto veľmi pekne poďakovať za vynikajúcu profesionálnu spoluprácu a oceniť všetko úsilie, ktoré ste vynaložili v projekte Systému Elektronického Mýta ČR.“ Těšíme se na mnoho dalších let společné práce na tomto projektu, pro který CEDA zajišťuje geodatovou podporu.


V případě zájmu o bližší informace nebo marketingové podklady nás neváhejte kontaktovat na emailu marketing@ceda.cz  nebo telefonu +420 226 201 101.


Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací