Novinky v letní verzi CEDA dat

Praha, 18. července 2018 – Rádi bychom Vás informovali o novinkách v letní verzi dat CEDA z území Česka a jeho příhraničí, která byla uvolněna do distribuce.

Pravidelná letní edice je výsledkem půlroční práce týmu specialistů, kteří připravili podklady pro vydání nové verze geodatabáze StreetNet a jejích nadstaveb, zájmových bodů (POI) a digitálních rastrových map, které z výše uvedených zdrojů odvozujeme.

Hlavní pozornost při aktualizacích byla jako vždy věnována aktualizaci sítě pozemních komunikací České republiky a jejího příhraničí. Zapracovány byly desítky tisíc změn a nových objektů do 20 km od hranic ČR směrem do všech okolních zemí. Aktuální délka sítě pozemních komunikací tak vzrostla na 340 tis. km na českém území a 153 tis.km v příhraničí. Jako novinku mezi dalšími datovými vrstvami StreetNet jsme připravili osy dopravních pásů tramvají. Velikost databáze POI CZE překročila 200 tisíc zájmových bodů.

Rastrové mapy vytvořené nabízíme jako vhodný podklad pro GIS analýzy, zobrazování i tisk. Tradiční mapové dlaždice, ideální mapový podklad pro vaše mapové servery, nyní nabízíme jak v rastrové podobě, tak i v podobě vektorové. Rastrové mapové dlaždice jsou ověřeným formátem o 13 měřítkových úrovních map. Vektorové mapové dlaždice představují novinku s možností uživatelských úprav vzhledu, snadným využitím jak na desktopech, tak na mobilních zařízeních a libovolnou možností kombinovat s jinými daty díky plynulému přechodu mezi měřítky mapy. Výhodou je také perfektní ostrost na všech zařízeních. 

Aktuální data budou v nejbližší době k dispozici také v mapové službě CWS (CEDA Web Services), kterou nabízíme klientům mimo, kteří před prací se surovými daty upřednostňují využití map formou služby – včetně služeb jako je hledání tras, dojezdových oblastí aj.

Slovenské mapové podklady budou uvolněny do konce července 2018 v obdobném rozsahu jako data pokrývající Českou republiku.
 


Pro více informací o našich datech nebo mapové službě nás neváhejte kontaktovat na emailu podpora@ceda.cz nebo telefoním čísle +420 727 946 679


Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací