Pomáháme hasičům, když jde o vteřiny

Praha, 9. dubna 2020 - CEDA pomáhá v boji s koronavirem. Abychom podpořili Hasičský záchranný sbor, poskytneme mu zdarma aktualizace profesionálních map.
 
Data jsou součástí informačního systému pro provoz callcenter 112 u hasičů i ostatních záchranných složek. Pomáhají jim šetřit čas na cestě tam, kde je lidé nejvíc potřebují. Běžně dostupné mapy při výjezdu těžké techniky nebo rychlém zásahu s majákem totiž často nestačí. Ne všechny cesty se zákazem vjezdu jsou opravdu neprůjezdné, jinde jsou zase pro hasiče moc úzké nebo třeba neprojedou pod mostem.
 
 
Zdroj: Ondřej Hlaváček, zpravodajstvi.olomouc.cz; www.mobilmania.cz
 
Ředitel CEDA Radovan Prokeš k tomu říká: „Na naše mapová data spoléhá integrovaný záchranný systém už řadu let. Letos smlouva na dodávky jejich aktualizací končí. Ale protože chceme  přispět k boji s pandemií a poděkovat záchranářům za to, že se starají o naši bezpečnost, budeme v dodávce aktualizací pokračovat po dobu nouzového stavu zdarma. Pomoc jsme nabídli také Ředitelství silnic a dálnic, Kontu Bariéry a rádi podpoříme i ostatní. Pokud máte nápad, kde by mapy pomohly, ozvěte se nám.”
  

S dotazy a nápady se na nás obracejte na podpora@ceda.cz


Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací