Registr parkovacích míst

Efektivní parkování s registrem parkovacích míst

Chytré parkování: Řešení dopravy pro vaše město

Řidiči při hledání parkovacího stání tvoří až 30 % dopravy ve městě. Nedostatek parkovacích míst lze přitom řešit poskytováním informací o jejich volných kapacitách. Pokud svým občanům zpřístupníte informace o parkování, můžete tak vyřešit několik problémů najednou.

Chytré parkování od CEDA nabízí data a mapovou službu s aplikací, které zahrnují registr parkovacích stání, integrují informace o obsazenosti parkovacích míst, a navíc umožňují navigaci na volná místa.

 

 

Produkty CEDA pro chytré parkování 

Mapování a data dopravy v klidu

Zmapujeme parkovací stání ve vašem městě a vytvoříje jejich registr, který můžeme sdílet. Nasbíraná data ve formátu zpracovatelném v GIS software budou využita v mapové službě a aplikaci. Každé parkovací stání dostane unikátní ID v rámci České republiky.

API pro parkování

Cloudová služba, poskytující statické i on-line informace o parkování ve formátu DATEX II, služba umožňuje vyhledávání tras a jednoduchou implementaci prostřednictvím API.

Webová aplikace Chytré parkování

Aplikace umožňuje konečnému uživateli vyhledávat informace o parkování a volných parkovacích stání, plánovat trasy a navigovat do cíle. Aplikace umí parametrizovat vyhledávání pro určitý typ automobilu či dalších specifik uživatele.

 

 

Jak to funguje

Základem je silniční síť StreetNet a podrobný mapový podklad, nad kterým jsou lokalizovány veškeré parkovací kapacity. Parkovací kapacity jsou evidovány na třech úrovních, které usnadňují vyhledávání. Nejnižší úroveň jde až na úroveň jednotlivých parkovacích stání.

U každého parkovacího místa jsou uvedeny podrobné informace o ceně parkovného, podmínkách a omezeních parkování například o vyhrazených stáních, rezidentním parkování, zohledňuje se stání podle typu vozidla (elektromobil) nebo typu zabezpečení parkovacích prostor.

Mapová služba a aplikace integruje informace o obsazenosti ze senzorů, závorových a dalších systémů v reálném čase. Díky tomu umí řidiče navádět prostřednictvím turn-by-turn navigace přímo na nejbližší volné parkovací stání ve zvoleném cílovém bodě.

 

 Jaký má nový systém přínosy?

Pro uživatele (řidiče)

  • Úspora času, pohonných hmot a financí za parkovné   
  • Snížení stresu souvisejícího se zdržením v dopravních kongescích
  • Celkové zvýšení bezpečnosti dopravy ve městě

Pro město a společnost

  • Snížení dopravní zátěže města
  • Pozitivní vliv na životní prostředí (snížení emisí výfukových exhalací apod.)
  • Podpora městského plánování a údržby parkovacích míst a parkovacích automatů
  • Podpora dohledu nad dodržováním stanovených podmínek pro parkování
  • Možnost analýzy historických dat – zefektivnění investic do rozvoje parkovacích kapacit

 


Chcete se dozvědět více o registru parkovacích míst?
Neváhejte nás kontaktovat na emailové adrese projekty@ceda.cz nebo na telefonním čísle + 420 226 201 103. Naši specialisté se Vám rádi budou věnovat.

leták ke stažení


Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací