Společnost Google zásadně mění podmínky poskytování Maps API

Praha, 21. června 2018 – Dovolte, abychom vás informovali, že společnost Google představila zásadní změny v poskytování mapových API Google Maps. Nová generace produktu přináší přehlednější strukturu mapových API a flexibilní, transparentní a kontrolovatelné platby za využité služby a možnost sladění využívání služeb přesně podle tempa růstu vašeho podnikání.Původních 18 rozhraní je nyní v rámci Google Maps Platform sjednoceno do 3 hlavních bloků: Maps, Routes, Places. Oblíbená funkcionalita ale zůstává zachována a není ani potřeba měnit stávající kódy ve vašich aplikacích. Licenční modely Standard, Premium Plan a Asset Tracking budou nahrazeny jediným modelem a technická podpora bude k dispozici všem zdarma.

Pozor! Podmínkou pro využívání Google Maps API je od 11. 6. 2018 platný API klíč ve všech vašich projektech, a nejpozději k 15. 7. 2018 zpřístupnění údajů z vaší platební karty pro nastavení platebního styku spojeného s úhradou nákladů za čerpané služby. Naopak jako benefit všichni uživatelé získají automaticky nárok na volný kredit 200 dolarů měsíčně a možnost parametrizovat jejich čerpání. Pro řešení s malou konzumací API tak může využívání služeb Google zůstat i nadále zcela zdarma.

Chápeme, že zorientovat se v nových podmínkách nemusí být pro vás jednoduché. Pokud patříte k zákazníkům Google s vyšší konzumací API služeb (více než 500 tisíc volání měsíčně) jsme pro vás ideální obchodní partner! Jako certifikovaný Google Cloud Partner vám můžeme nabídnout zajímavé a jinak nedostupné objemové slevy, rovněž i vysoce kvalifikovanou technickou podporu.

Více informací o chystaných změnách najdete na našich stránkách zde nebo v Uživatelské příručce na webu Google Maps Platform.
 


Pro více informací nás neváhejte kontaktovat na google@ceda.cz nebo čísle +420 727 946 769.
 


Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací