StreetNetCZE CROSSBORDER – CEDA rozšiřuje pokrytí daty i za hranice ČR

Praha, 19. května 2015 - Společnost CEDA rozšiřuje pokrytí daty i za hranice ČR. Nový produkt StreetNetCZE CROSSBORDER nabízí v obalové zóně 20 km standardní datové vrstvy geodatabáze StreetNet a v zóně 5 km další vybrané nadstavby.

StreetNetCZE CROSSBORDER obsahuje kompletní bezešvou a plně routovatelnou síť pozemních komunikací doplněnou dalšími geografickými vrstvami. Atributový popis jednotlivých prvků je zachován ve stejném rozsahu, jaký uživatelé znají z práce s daty geodatabáze StreetNet. Bezešvé napojení na česká data tak umožňuje prostorově neomezenou práci v příhraničních regionech.

Není bez zajímavosti, že obalová zóna 20 km zaujímá plochu více než 30 tis. km2, což odpovídá téměř polovině rozlohy České republiky. Délka sítě pozemních komunikací ve StreetNetCZE CROSSBORDER je necelých 150 000 km, dohromady se StreetNet CZE se tedy jedná téměř o 500 000 km sítě.

Nadstavby geodatabáze StreetNet jako např. zájmové body, turistická data či vybrané prvky z navigační nadstavby StreetNet NAV (manévry, omezení vjezdu podle typu vozidel, maximální dimenze, rychlostní omezení, průměrné rychlosti a informace o jízdních pruzích) jsou nyní zpracovány do vzdálenosti 5 km od hranic České republiky, do dalších verzí se počítá s rozšířením pokrytí nadstaveb až do 20 km.

Díky stejné datové struktuře bude možné zachovat stávající nastavení i analytické postupy při práci s daty. Věříme, že stávající i plánované pokrytí kvalitními příhraničními daty vzbudí zájem na straně uživatelů.


V případě jakýchkoli dotazů k technické stránce dat nebo zájmu o jejich nákup, nás neváhejte kontaktovat…


Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací