Výsledek veřejné zakázky – Konsolidace infrastruktur prostorových dat v resortu dopravy

Praha, 22. ledna 2018 – S potěšením oznamujeme, že naše společnost, ve spolupráci s partnerskou organizací VARS BRNO, a.s., byla vybrána jako nejvhodnější řešitel veřejné zakázky Ministerstva dopravy ČR, Operační program Doprava 2014 – 2020, evropských strukturálních a investičních fondů (ev. č. zakázky ve Věstníku veřejných zakázek Z2017-025260 a ev. č. v Ústředním věstníku Evropské unie 2017/S 177-362677).     

 

 

 

Strategickým cílem projektu je analyzovat prostorové datové sady ve všech podřízených organizacích Ministerstva dopravy ČR (resort dopravy) a navrhnout integrační platformu pro jejich konsolidování. Infrastruktura prostorových dat (SDI) v resortu dopravy je značně roztříštěná. Mnohé prostorové datové sady jsou vytvářeny a spravovány duplicitně, díky nekompatibilitě napříč resortem dopravy. V minulosti byl vývoj SDI v jednotlivých organizacích resortu dopravy značně izolovaný či neexistoval vůbec. Z tohoto důvodu je hlavním cílem projektu navrhnout procesy nápravy aktuálního stavu. Návrh konsolidace SDI povede k jednotnému komplexnímu přístupu v oblasti pořizování, správy, užívání a aktualizace prostorových datových sad v resortu dopravy.
 


Pro více informací:
Ing. Jan Tesla | Manažer projektu | tesla@ceda.cz


Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací