Výsledky veřejné soutěže EPSILON Technologické agentury ČR

Praha, 10. listopadu 2016 – Technologická agentura ČR podpořila společnost CEDA v rámci veřejné soutěže programu EPSILON s projektem „Automatizované mapování tras a bariér pro pěší a hendikepované“.

Projekt má za cíl vyvinout systém pro efektivní poloautomatizované vytváření mapových podkladů vnitřních prostor budov i venkovních tras. Na projektu se podílí i Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií Vysokého učení technického v Brně. V rámci projektu bude vyvinuto zařízení pro sběr dat a software pro jejich zpracování, resp. vizualizaci ve webové mapové službě.

V souvislosti s realizací projektu tak vznikne řešení, které umožní efektivní sběr a zpracování dat až do jejich finální podoby, zobrazení dat v mapě. Zařízení bude použito především k mapování pro účely projektu ROUTE4ALL, jehož cílem je zpřístupnění města osobám se sníženou schopností orientace a pohybu prostřednictvím mapování tras, bariér a orientačních bodů ve městech. Více informací o projektu ROUTE4ALL získáte na webových stránkách projektu.


S případnými dotazy nás neváhejte kontaktovat.

Mgr. Hana Křepelková | krepelkova@ceda.cz


Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací