Kvalitní mapa jako služba? Řešením je CEDA Web Services

Praha, 2. prosince 2013 - Společnost Central European Data Agency, a.s. (CEDA) uvádí na trh zcela novou řadu digitálních mapových produktů a služeb, která otevírá nové možnosti ve využití profesionálních digitálních mapových podkladů, zjednodušuje práci s těmito podklady, a zároveň data zpřístupňuje širokému okruhu zájemců.

CEDA Web Services (CWS) je profesionální soubor internetových nástrojů pro práci s digitálními mapami. Profesionální mapové podklady uložené v cloudu na serverech CEDA jsou stále připravené splnit okamžitě požadavky uživatelů. Pro práci s mapou CEDA již není nezbytný GIS software, není již nutné starat se o aktualizace dat, ani o hardwarové a softwarové vybavení.

Mapu je možné si pronajmout pouze na dobu, kdy je skutečně potřeba, lze si vybrat i datový obsah a funkce, který nejlépe vyhovují potřebám konečné aplikace a způsobu práce uživatelů. Podporováno je začlenění webových mapových služeb do všech druhů aplikací od serverových, přes desktopové, internetové až po mobilní. Vývojáři tak získávají možnost implementovat mapové podklady a profesionální mapové služby s využitím Javascript API či webových služeb. K dispozici je i několik webových SDK a příkladů pro různé typy aplikací.

Kromě vizuální stránky jsou důležitou součástí služby, které jsou nad mapou připraveny a z nichž lze tvořit vlastní aplikace. Mezi funkce, které CWS nabízí, patří funkce pro geokóding (hledání adres), reverzní geokóding (určení místa pro souřadnice), hledání tras včetně podrobných parametrů pro typ a rozměr vozidla, hledání v katalogu zájmových bodů (vč. nejbližších při jízdě po silnici), měření vzdáleností a ploch, snadné zobrazení vlastních dat a objektů v mapě, výpočet obslužných zón a dalších prostorových analytických úloh.

Datový obsah zahrnuje podrobné mapové podklady ČR v 13 úrovních (měřítcích) s nejkomplexnější navigovatelnou vrstvou sítě pozemních komunikací v ČR. V aktuální verzi je to více než 310 000 kilometrů dálnic, silnic, místních komunikací (ulic) a účelových komunikací (polních a lesních cest). Samozřejmostí jsou kompletní informace o adresních bodech, ale také obrysy všech budov, administrativní členění, lesy, vodstvo, parky, a řada dalších informací. Data jsou aktualizována pravidelně atributově i geometricky, celoplošně pro území ČR. Počty změn mezi verzemi se pohybují v řádech statisíců.

Díky využití cloudového řešení, které je vždy připraveno pro zákazníky, zcela odpadají starosti o správu dat, potřebu jejich aktualizace, pořízení a správu softwaru a serverů pro provoz podobné služby. Čas i energii tak uživatelé CWS mohou soustředit pouze na vlastní nápady, aplikace a data. Celé řešení CWS je možné v případě zájmu také hostovat lokálně přímo v síti zákazníků.

Poskytování mapové služby pomocí API je jednou z celé rodiny služeb, které společnost CEDA přináší. Další nadstavbová řešení pro podniky, korporace či úřady si kladou za cíl zjednodušit práci s mapou a umožnit vytvářet profesionální výstupy a aplikace i běžným uživatelům či poskytovat efektivní a komfortní centralizovanou správu prostorových podnikových dat bez nutnosti využívat plnohodnotný GIS a zpřístupnit jej do nejrůznějších typů vnitropodnikových aplikací či aplikací pro klienty. Další rozvoj připravuje společnost CEDA v datové oblasti, kdy v katalogu služby bude možné vybírat řadu užitečných prostorových dat, které budete možné využít v aplikacích – obohatit finální službu či zpracovávaný výstup o další podklady tak bude otázkou pouze pár kliknutí.

CEDA Web Services přináší na český trh unikátní pokrokové řešení, kombinující nejpodrobnější, průběžně aktualizované navigovatelné mapové podklady s novou formou jejich využití, které zcela mění model distribuce dat a otevírá nové možnosti pro jejich využití. Možnost využít kvalitní mapové podklady se tímto otevírají i zájemcům mimo obor GIS, zejména pak tvůrcům webových a mobilních aplikací.

Pokud máte zájem o bližší informace o službách CWS neváhejte nás kontaktovat! Více informací Vám poskytneme na e-mailu: prokes@ceda.cz .

 

 


Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací