Přeskočit na hlavní obsah

Mapová data.

Nabízíme podporu pro geodatabáze CEDA StreetNet a jeho nadstavby, CEDA POI, CEDA mapové dlaždice, produkt Global Network i data TomTom. Poradíme vám, která data jsou vhodná pro váš projekt a jak z nich vytěžit maximum.

Mám zájem

Podpora / Mapová data

Data CEDA jsou primárně určena pro práci v GIS softwarech. Pracujeme s formáty ESRI Shapefile a DBF, mapové dlaždice pak poskytujeme v Tile Package a Vector Tile Package, případně v odvozených formátech pro práci mimo ESRI software.

Naše vlastní data pokrývají celé Česko s přesahem zhruba 20 km za hranice a celé Slovensko. Ve spolupráci s TomTom jsme ovšem schopni poskytnout data pro celý svět.

Data aktualizujeme takřka neustále a minimálně 2x ročně vydáváme novou verzi.

Když nám představíte svůj záměr, můžeme vám v rámci obchodního jednání vzorek dat poskytnout. Pro tyto účely máme připravená data týkající se okrajové části Prahy. Ukázky jsou ovšem vždy určeny jen pro testování a nesmí být šířeny dál.

Ano. Data poskytujeme jako celek, nebo vám můžeme dodat pouze jejich část pro vybrané území nebo na dané téma. Když nám stručně popíšete svůj záměr, doporučíme vám vhodná data za naší nabídky. 

Při stanovení ceny dat zohledňujeme řadu faktorů – účel využití, počet uživatelů, dobu využívání, velikost území, zahrnuté informace nebo funkci. Pokud máte zájem o cenovou nabídku, využijte náš formulář a napište nám, k čemu budete data využívat, kolik s nimi bude pracovat uživatelů a na jak dlouho je potřebujete. Tím výrazně urychlíte komunikaci o ceně. 

Zdarma poskytujeme data pouze studentům pro diplomové práce (obvykle v rozsahu 1 okresu). Oprávnění žadatelé mohou získat databázi Global Network na základě resortní licence Ministerstva dopravy ČR. Pro ostatní je zde možnost získat data na komerční bázi.

Pro poskytnutí vzorové smlouvy nás kontaktujte přes formulář a popište nám váš záměr. Jestli si nejste jisti, zda jste oprávněným žadatelem, zašlete nám email na podpora@ceda.cz. Pomůžeme vám s vyhodnocením, nebo nabídneme jiná řešení.

Děkujeme za vaši iniciativu. Kontaktujte nás prosím přes formulář a popište, o co se jedná.  Pak místo lokalizujte například pomocí výřezu z mapy. Vaším podnětem se budeme zabývat  a promítneme ho do dalšího vydání dat. 

Prosím kontaktujte nás přes formulář a ideálně rovnou popište, jak data využíváte nebo chcete využít – pro jaké území, k čemu, kolik s nimi bude pracovat uživatelů a na jak dlouho je potřebujete.

Užitečné odkazy a soubory

Nenašli jste odpověď?

Neváhejte nás kontaktovat na telefon +420 226 201 101, na email podpora@ceda.cz nebo použijte tento formulář.