CEDA Web Services (CWS)

Mapová služba s CEDA daty. Pravidelná aktualizace. Nabídka funkcí na míru klientům...

Co je to CWS

CWS je zkratkou CEDA Web Services, tedy souboru internetových nástrojů pro práci s digitálními mapami. Pracuje s vektorovými (StreetNet a jeho nadstavbami) a rastrovými daty (Mapovými dlaždicemi) společnosti CEDA. Pro jeho využívání není potřeba vlastní GIS software a ani není nutné starat se o aktualizace dat. Veškeré  mapové podklady jsou uložené v cloudu na serverech CEDA a klientovi je dostupný vždy ten datový obsah a funkce, který si na dané období objednal.

 

Kde lze CWS používat

Poskytování mapové služby pomocí API je jednou z celé rodiny služeb, které společnost CEDA přináší. Další nadstavbová řešení pro podniky, korporace či úřady si kladou za cíl zjednodušit práci s mapou a umožnit vytvářet profesionální výstupy a aplikace i běžným uživatelům či poskytovat efektivní a komfortní centralizovanou správu prostorových podnikových dat bez nutnosti využívat plnohodnotný GIS a zpřístupnit jej do nejrůznějších typů vnitropodnikových aplikací či aplikací pro klienty.

Podporováno je začlenění webových mapových služeb do všech druhů aplikací od serverových, přes desktopové, internetové až po mobilní. Vývojáři tak získávají možnost implementovat mapové podklady a profesionální mapové služby s využitím Javascript API či webových služeb. K dispozici je i několik webových SDK a příkladů pro různé typy aplikací.

 

 Vybrané funkce CWS pro tvorbu vlastních aplikací

Kromě vizuální stránky jsou důležitou součástí služby, které jsou nad mapou připraveny a z nichž lze tvořit vlastní aplikace. Mezi funkce, které CWS nabízí, patří mj. funkce pro:

  • geokóding (hledání adres)
  • reverzní geokóding  (určení adresy souřadnice)
  • routing (hledání tras) včetně podrobných parametrů pro typ a rozměr vozidla
  • hledání v katalogu zájmových bodů (i nejbližších při jízdě po silnici)
  • měření vzdáleností a ploch
  • snadné zobrazení vlastních dat a objektů v mapě
  • výpočet obslužných zón a dalších prostorových analytických úloh
cws2

 

Plánovaný rozvoj služby

Společnost CEDA připravuje další rozvoj v datové oblasti, kdy v katalogu služby bude možné vybírat řadu užitečných prostorových dat, které budete možné využít v aplikacích – obohatit finální službu či zpracovávaný výstup o další podklady tak bude otázkou pouze pár kliknutí. 

 


Zaujala Vás CWS služba? Chcete se dozvědět více nebo se stát prodejcem našeho produktu dále?
Neváhejte nás kontaktovat na emailové adrese
cws@ceda.cz nebo na telefonním čísle + 420 226 201 101. Naši specialisté se Vám rádi budou věnovat.

mapová služba CWS - leták ke stažení
datové podklady v CWS - leták ke stažení


Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací