Žádné falešné mapy

Tisková zpráva 01/2007 - Začátek roku je vždy plný plánů a předsevzetí. A my si jedno dáváme: chceme tvořit kvalitní mapové podklady a prostorové databáze.

Jelikož víme, jak obsáhlá a náročná činnost je příprava opravdu kvalitních digitálních mapových podkladů, kolik času je potřeba k naplnění všech atributů u vektorových dat, tak smekáme před českolipskou společností DPA s.r.o. Gratulujeme! Možná by jejich pracovní energie měla být změřena a zapsána jako světový rekord (český každopádně…).

Zhodnoťte sami, s jakou rychlostí odborníci zmíněné firmy pracují. Lze si jen těžko představit, kolik bezesných nocí museli pracovníci společnosti nad daty během zmiňovaných 6ti měsíců strávit. Citujeme (bez drobných gramatických chyb) z webových stránek společnosti DPA: http://www.dpa.cz/

„25.3.2006 - Digitální kartografie zahájila vektorizaci ČR 1:10 000, výsledkem bude stejnorodá mapa 1:10 000 České republiky ve vektorovém formátu včetně databázové vazby a komplexního silničního, uličního a cestního grafu.“

Z další části webových stránek (i z ukázky) vyplývá, že součástí datové sady bude i objektová vrstva zástavby.

A pak další zpráva…

„01.10.2006 - Byla dokončena první verze bezešvé mapy ČR 1:10 000“

Nezbývá než konstatovat: i my jsme mohli pro naše zákazníky připravit datovou sadu StreetNet celé ČR i SR za 6 měsíců …..ale řekli jsme NE!


Už žádné sliby…

Další citace ze stránek společnosti DPA nás již až tak nenadchla. A proč - ptáte se? Vysvětlení je jednoduché a i Vy, milí čtenáři této tiskové zprávy, jej sami znáte: společnost CEDA k dnešnímu dni disponuje ve svém portfoliu řadou datových sad České republiky, včetně mapových plánů více než 600 měst a obcí. To je prostý fakt a vyvrací znění uvedené v následující citaci:
http://www.dpa.cz/firma.html
„V současné době spravuje nejobsáhlejší datovou základnu mapových podkladů ČR především co do rozsahu a přesnosti. Hlavními produkty datové základny jsou: vektorová a rastrová celoplošná data ČR, odpovídající měřítku 1:25 000 (resp. 1:10 000), plány měst (v současnosti 270 největších měst ČR- nejvíce na českém trhu)“.

Na závěr nám nezbývá než konstatovat: potrefená husa se vždycky ozve a nebo platí spíše: papír a internet snese všechno?

Děkujeme za Vaši pozornost, tým zaměstnanců společnosti CEDA


Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací