První navigace, která umí pohlídat kolony na českých silnicích.

Praha, 11. října 2010 - s potěšením si Vám dovolujeme oznámit, že naši obchodní partneři: CE-Traffic a Sygic, dosáhli významného úspěchu, když jako první v České republice spustili on-line dopravní informace do navigací.

real-time.jpg
CEDA - výhradní distributor produktů společnosti Sygic pro ČR, uvádí jako první na trh unikátní novinku v oblasti navigací pro mobilní telefony.
 
Sygic spolu s CE-Traffic uvádějí službu on-line dopravních informací v České republice pro navigační aplikace Sygic Mobile Maps a Sygic Aura. Real-Time Traffic v navigacích Sygic je první službou svého druhu v Čechách.
 
Služba on-line dopravních informací je dostupná pro navigační software Sygic Mobile Maps a Sygic Aura na všech kompatibilních zařízeních na platformách iPhone, Windows Mobile, Symbian, Android a Maemo. Zákazníci si mohou tuto doplňkovou službu předplatit na internetové stránce Sygicu. Uživatel si vybere svůj operační systém a region navigační aplikace, kterou vlastní a systém mu nabídne dostupné služby. Dopravní informace Real-Time Traffic je možné si předplatit na 1 rok.
 
„Naší ambicí je být lídrem v oblasti navigací a LBS produktů pro střední a východní Evropu a proto stále pracujeme na tom, abychom přinesli našim zákazníkům nejnovější technologie. Jsme vůbec první firma na světě, která přináší real-time dopravní informace do navigací v České republice v této kvalitě. Tuto službu jsme též před nedávnem spustili v Austrálii, a co nejdříve ji uvedeme v dalších krajích světa“ řekl Michal Štencl, zakladatel a ředitel společnosti Sygic.
 
Společnost CE-Traffic poskytuje detailní dopravní informace na základě technologie Floating Car Data, která neustále monitoruje dopravní situaci na všech hlavních cestách a ulicích. Jiří Novobilský, ředitel společnosti CE-Traffic, říká: „Navigace pracující s informacemi o aktuální plynulosti dopravních proudů zásadně představují novou kvalitu pro uživatele. Navigace s detailní real-time dopravní službou už nejsou jen prostředkem pro nalezení cesty v neznámém prostředí, ale stávají se velice cenným každodenním pomocníkem informujícím řidiče o aktuální dopravní situaci jak na neznámých trasách, tak na trasách známých a pravidelně projížděných, například při cestě do práce. Díky spolupráci se společností Sygic a jejich navigacím kompatibilním pro skutečně širokou škálu mobilních telefonů se navigace s real-time dopravní informační službou dostává na český trh jako první služba tohoto druhu.“

Uživatelé navigačních aplikací Sygic s aktivovanou službou Real-Time Traffic budou dostávat detailní informace o dopravních problémech, které snižují plynulost dopravy – informace o kolonách, výrazných či mírných zpomaleních, o dopravních nehodách či práci na cestě. Tyto informace se budou zobrazovat na mapě v reálném čase podél zvolené trasy. Řidič tak ví, co ho čeká a může se rozhodnout objet těžko průjezdný úsek alternativní trasou. Navigační program nabízí automatické nebo manuální přepočítávání trasy a okamžitě navrhne novou lepší trasu do cíle. Správné rozhodnutí o trase šetří čas a pohonné hmoty, přispívá k ochraně životního prostředí a snižuje riziko dopravní nehody.
Služba dopravních informací využívá mobilní datový přenos, jehož cena není zahrnuta v ročním poplatku za využívání služby a závisí na konkrétním operátorovi a balíku datových služeb uživatele. Množství přenesených dat lze kdykoliv zkontrolovat v menu Settings – Online. Službu lze v nastaveních programu libovolně zapnout nebo vypnout.
 
Anna Hurbanic, PR Manager, ahurbanic@sygic.com

O společnosti Sygic    www.sygic.com

Sygic develops, markets and sells innovative, location-based products and turn-by-turn voice-guided GPS navigation software. Sygic Mobile Maps applications are present across more than 200 types of devices and operating systems such as the iPhone, Symbian, Maemo, Android, Windows Mobile, Windows CE, Windows XP/Vista and Linux. Sygic Aura is available for iPhone and it will be launched on further platforms. Sygic's GPS/LBS software is delivered worldwide in English, Spanish, Chinese, Arabic, Russian, Italian, and 20 other languages.
Sygic works with map industry leaders for supreme mapping support through all regions of the globe and it cooperates strongly with leading PND, phone and PMP manufactures globally to bring the latest technology to markets everywhere.

sygic.jpg

O společnosti CE-Traffic      www.ce-traffic.com

CE-Traffic je poskytovatelem detailních dopravních informací a dopravních dat o plynulosti provozu pro region střední Evropy. Dopravní data jsou generována pomocí technologie plovoucích vozidel na základě vzorů desítek tisíc vozidel pohybujících se v regionu střední Evropy. Dopravní data společnosti CE-Traffic obsahují data o okamžitých rychlostech dopravních proudů, o úrovni dopravní zátěže, očekávaných časech průjezdů a o očekávaných zpožděních. V současné době běží systémy monitoringu dopravy na území Polska, České republiky a nově také Slovenska.
Naší společnosti se podařilo pomocí unikátní technologie "plovoucích vodidel" - FCD - Floating Car Data - vytvořit vysoce detailní pokrytí České Republiky, Polska a Slovenska dopravními informacemi o plynulosti dopravy. Data, která tímto způsobem generujeme, nabízíme pod značkou CompactTraffic. Tato unikátní data jsou základem našich dopravních informačních služeb pro následující klíčové segmenty:


• pro navigace a mobilní telefony,
• pro veřejnou správu,
• pro média,
• pro další zájemce z dalších oblastí působení.


Data o plynulosti provozu jsou určena pro využití v navigačních systémech, pro média pro potřeby prezentace aktuálního stavu dopravy a také pro veřejnou správu pro potřeby monitoringu dopravy v reálném čase.

ce-t_cmyk.jpg

Central European Data Agency, a.s.    www.ceda.cz

Společnost Central European Data Agency, a.s. je první specializovanou firmou, která se plně věnuje pořizování a správě mapových podkladů v digitální formě, je integrátorem oborových geografických a datových zdrojů a distributorem licencí k užití mapových podkladů a prostorových databází. Při pořizování mapových podkladů je kladen důraz především na polohovou a věcnou přesnost digitálních dat a zároveň na kompletní atributaci všech mapových objektů.

logo ceda.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 


Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací