Certifikace lokalizačních tabulek České republiky LT CZE v5.0

Dne 23. února 2013 byly uvolněny do distribuce lokalizační tabulky České republiky verze 5.0, které byly certifikovány bruselskou organizací TISA (Traveller Information Services Association)

Jedná se o aktualizovanou verzi lokalizačních tabulek v4.1, v nichž došlo k celkové revizi, zpřesnění a rozšíření lokalizovaných úseků. Verze 5.0 obsahuje téměř 19 000 lokací.

Lokalizační tabulky byly vytvořeny společností CEDA v souladu s normou EN ISO 14819.  Pokryty jsou dálnice, silnice 1. a 2. třídy, silnice 3. třídy, které mohou být využity jako objízdná trasa dálnice a účelové komunikace ve vybraných městech. Došlo k zahuštění a zpřesnění v rámci této sítě pro území celé ČR. Vzhledem k několikaleté plánované rekonstrukci dálnice D1 (E55, E65), jež byla při přípravě těchto Lokalizačních tabulek brána v potaz, by mělo dojít k zlepšení informovanosti koncových uživatelů a vytvoření co nejlepších podmínek při plánování objízdných tras.


 

Kódování atributových dat je dostupné ve formátu UTF-8 nebo ASCII.

Naše společnost, stejně jako v předcházejících letech, zajišťuje distribuci dat i souvisejícího, také aktualizovaného, Katalogu událostí (viz ČSN EN ISO 14819-2).

Předpokládaný termín implementace Lokalizačních tabulek CZE v5.0 do datového skladu systému poskytování aktuálních dopravních informací (NDIC na SDB Ostrava) a zahájení vysílání dopravních informací pomocí RDS-TMC nad touto verzí tabulek je 3. čtvrtletí 2013.
 
V případě zájmu o bližší informace nás můžete kontaktovat:

Mgr. Magdaléna Indrová

produktová manažerka 
email: indrova@ceda.cz

 


Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací